NÁŠ PROGRAM:

Kouzelné Brýle

Svět kolem nás je barevný a plný krás. Nejvíce to dokáží ocenit právě naše děti….

Kouzelné brýle je školní vzdělávací program, který je věnován všem dětem, které se na svět dívají přes kouzelná barevná sklíčka. Snaží se jim ukázat  barevnost, rozmanitost i krásu světa kolem nás. Vždyť svět kolem nás je plný kouzel a barev a my kolikrát tak spěcháme a nestačíme jej  ani vnímat. Zastavme se alespoň na okamžik a dívejme se a naslouchejme……

Ve světě kolem nás nejsou jen veselé a zářivé barvy. Občas se objeví i temné a smutné odstíny. Budeme  společně zdolávat úskalí a překážky, které nám tento skutečný svět přinese. Při jeho objevování se budeme snažit dětem vytvářet radostné a příjemné prostředí společně se všemi pracovnicemi naší školky i spolu s rodiči. Věříme, že na konci tohoto „světa“ – pobytu dítěte v mateřské škole od nás budou děti odcházet spokojené, samostatné a připravené pro život.                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

 Období mateřské školy je velmi důležité pro vývoj dětí jak říká R. Fulghulm ve své knize „Všechno, co opravdu potřebuji znát o tom jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské škole.

 

 

Přál bych si opět prožít ty chvíle, kdy na očích měli jsme kouzelné brýle

„kouzelné brýle dětství“